Proč psi při vykonávání velké potřeby pozorují své páníčky?

12. prosinec 2023

Přijde vám to divné? Věřte nebo ne, ale dělá to mnoho psů. Jaký k tomu mají důvod a proč byste se k nim neměli otáčet zády? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Možná jste si toho všimli i u svého pejska – když při venčení najde správné místo a pustí se do vykonávání velké potřeby, začne na vás zírat. Proč to dělá? 

Nejpravděpodobnější důvod pochází z dávné minulosti. Do doby, kdy psi ještě nežili s lidmi, potulovali se ve smečkách a museli si dávat pozor na útoky nepřátel. A právě ve chvíli, kdy se věnovali vyměšování, byli nejzranitelnější. Jeden z nich tak hlídal, aby mohl dát znamení, kdyby hrozilo nebezpečí. Pro vašeho čtyřnohého miláčka jste takovým hlídačem vy. Neměli byste se proto k němu otáčet zády ani dělat prudké pohyby.

Jaká další vysvětlení psího zírání existují? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související