Proč se otylce hnědé přezdívá naštvané avokádo?

19. duben 2024

Pohled na ni každého zaručeně rozesměje. Tahle žabka je zajímavá i tím, že neumí plavat a na hladině se udrží díky tomu, že se nafoukne jako balónek. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Výraz téhle žáby připomíná spíš postavičku z animovaného seriálu nebo naštvané avokádo než běžnou žábu. Je zajímavá i tím, že neumí plavat.

Pochází z horských svahů podél jižního pobřeží Jižní Afriky. Většinu času tráví pod zemí. Nafukuje se, aby odradila nepřítele. V případě ohrožení taky vydává hlasitý pištivý zvuk.

Víc vám o téhle žabce prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související