Radka Fišarová

Zpěvačka a herečka, autorka pořadu Muzikálománie

Na čem jsi spolupracovala s Českým rozhlasem?
Pro Rádio Junior jsem společně s redaktorkou Evou Sinkovičovou připravila desetidílný seriál Muzikálománie aneb jak se dělá muzikál. Od září 2016 do ledna 2020 jsem také moderovala pořad Noční Mikrofórum na stanici Český rozhlas Dvojka.

Čím se živíš?
Věnuji se muzikálu a šansonu. Měla jsem tu možnost hrát v muzikálu Hair/Vlasy, být nejmladší Evitou, ztvárnit Kleopatru, účinkovala jsem v představeních Tři mušketýři, Angelika nebo Touha. Vystupovala jsem v Národním divadle jako Lucrezia Borgia či v opeře Montezuma, zpívala jsem v Divotvorném hrnci... Hrála jsem i v muzikálu Mamma Mia, Romeo a Julie a v představeních v divadle Broadway.

Mojí zásadní rolí je šansoniérka Edith Piaf, kterou hraji na prknech plzeňského divadla. Šanson je i náplní mých koncertů, kde vedle francouzských skladeb představuji svůj český repertoár. S koncertním programem Rendez-vous koncertuji s akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim a Jazz4.

Co tě baví kromě zpívání a hraní?
Ráda jsem na vzduchu, tedy cokoliv spjaté s prací venku, s hlínou a pohybem mě naplňuje. Mám slabost pro chrty, zejména pro vipety, kteří mi dělají společnost. Nejvíc mě ovšem baví můj syn Oskar.

Všechny články