Roztomilí luskouni mizí z přírody. Čeští zoologové jsou v patách indonéským pašerákům

3. prosinec 2021

Sledujte spolu s Rádiem Junior dobrodružnou akci na záchranu ohrožených luskounů.

Každou středu v 17:40 podává v odpoledním vysílání Rádia Junior tým dvou českých zoologů telefonické hlášení o průběhu akce Pašerákům na stopě – Zachraňme luskouny.

Odvážná mise

Tito krásní šupinatí savci jsou bohužel ohroženým druhem. Protože se lidé v různých částech světa domnívají, že mají jejich šupiny léčivou moc, nezákonný obchod s těmito roztomilými zvířaty jen kvete.

Luskoun je neskutečně podivné a roztomilé zvíře

A proto se zoologové a ochránci zvířat František Příbrský a Tomáš Ouhel vydali do Indonésie, kde jsou pašerákům na stopě. Teď už se oba ochránci luskounů snaží v Indonésii, společně s místními spolupracovníky, odhalit nezákonný obchod s tímto téměř vyhynulým druhem.

Najdete na fotce luskouna?

Sledujte to na Rádiu Junior

Ještě než František a Tomáš na tuto záchrannou misi odletěli, povídali si reportérkou Rádia Junior Viki Seifertovou. Viki se s jejich prací seznámila jako ambasadorka CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity) a exkluzivně je pro vás přímo na letišti vyzpovídala. Co se dozvěděla? Poslechněte si to v reportáži.

Tomáš Ouhel, Viki Seifertová a František Příbrský

Jsou z nich zkrátka opravdoví agenti a Rádio Junior je u toho. Každou středu si záchranáři zatelefonují přímo z místa s moderátorkou Denisou Kimlovou, která je zpovídá z pražského studia. Posleouchejte naše vysílání online >>

Spustit audio

Související