Roztomilý kuskus dokáže drsně bránit své teritorium. Kam za ním vyrazit v ČR?

6. listopad 2023

Už jste někdy viděli kuskuse? Víte, kde žije a čím se živí? Napovíme, že rozhodně ne kuskusem. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Kuskus je nejen jídlo, ale i středně velký stromový vačnatec, kterého můžete potkat v Austrálii nebo na Nové Guineji a přilehlých ostrovech. Existuje jich hned několik druhů.

Kuskus má chápavý ocas

U některých druhů se vyvinul chápavý ocas, což znamená, že si s ním může přidržovat různé předměty. Kuskus vypadá jako plyšák, svoje území si ale dovede vehementně bránit. V České republice si ho můžete prohlédnout třeba v pražské nebo jihlavské zoo.

Kuskus skvrnitý

Čím se kuskus živí? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související