Tajemné úkazy na českých hradech. Kde najdete bílou paní nebo bránu do pekel?

15. říjen 2021

Kde se zjevuje bílá paní? Na jakém hradě se vám hned vybije baterka? A co se dělo koncem 17. století na zámku Velké Losiny? Poslechněte si Zvídavec.

Na hradě Trosky je prý brána do samotného pekla. Jde o puklinu ve skále na jižním svahu. Místní obyvatelé si ji spojovali se vstupem do jiných světů. Další pekelný vstup se prý ukrývá za zasypaným podzemním jezírkem.

Na Zvíkově prý zase nepořídíte ostrou fotku. Tajemná energie tam kazí všechny elektronické přístoje. A takových tajemných míst a přízraků mají naše hrady nespočet – narazíte na nich na bílou paní, duchy, čarodějnice. Poslechněte si o těch nejznámějších strašidlech.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související