VIDEO: Jak se natáčel podcast Alchymisti o hledání kamene mudrců

1. září 2023

Už jste slyšeli aspoň jeden z dílů seriálu Alchymisti a zapojili jste se do soutěže o tablet a další ceny? Tdy se můžete mrknout na video, jak se podcast natáčel.

S kamerou jsme se dostali na natáčení zrovna ve chvíli, kdy si své role zkoušeli například představitelé císaře Rudolfa II. a Ewarda Kelleyho. Jak to u takových zkoušek s režisérem a dramaturgyní vypadá?

Poslechněte si seriál Alchymisti a zapojte se do soutěže>>

Divadelní soubor Geissleři pro vás taky natočil speciální písničku. Tu najdete ve videoklipu pouze na bonusové stránce, která se vám zobrazí po splnění všech úkolů. Vážně to stojí za to! Tak se zapojte ;-)

Zatím se můžete podívat na videoupoutávku na seriál:

Seriál vznikl ve spolupráci Rádia Junior a divadelního spolku Geisslers Hofcomoedianten.
Napsali: Helena Koblischková, Jiří Ondra a Tereza Verecká
Účinkují: Martin Bohadlo (Rudolf II.), Aleš Pospíšil (Tadeáš Hájek), Petr Šmíd (Johannes Kepler a další), Pavol Smolárik (Tycho Brahe, Arcimboldo), Luboš Veselý (John Dee), Vojtěch Bartoš (Edward Kelley), Dominik Linka (Rabi Löw), Ondřej Rychlý (Paschkes), Bartoloměj Veselý (Golem), Vojtěch Franců (Bavor Rodovský), Vladimír Javorský (Cornelius Drebbel), Eva Burešová (Barbora Celjská), Ivana Machalová, Martin Holzknecht, Claudie Eftimiadisová, Štefánie Šubová, Vlastimil Žwak, Lucie Valenová, Kristýna Dámová
Dramaturgie: Zuzana Sikačová
Zvuk: Dominik Budil
Zvukový design: Stanislav Abrahám
Hudba: David Hlaváč
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 1. 9. 2023
Ilustrace: Jitka Nejedlá
Doprovodná soutěž: Kateřina Hubertová
autor: kpe