Vlk, který vypadá jako vysoká liška? Seznamte se s podivným vlkem hřivnatým

3. leden 2024

Čím se živí? Jaké zvíře svou chůzí připomíná? Kde žije a jak mu přezdívají domorodí indiáni? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Naše posluchačka Adéla pověřila Evu Sinkovičovou, aby zjistila něco o vlkovi hřivnatém. Říká se mu také pes hřivnatý a domorodí indiáni mu přezdívají vysoká liška. Tahle jihoamerická šelma působí opravdu dost zvláštně. Neloví ve smečkách a daleko častěji než vlci si pochutná i na ovoci a zelenině.

Vlk hřivnatý pohybuje naráz přední i zadní končetinou na stejné straně těla. Pak váhu těla přesune na zbylé dvě končetiny a výsledkem je houpavá, takzvaná mimochodná chůze, která připomíná pohyb žirafy. Umí také velmi dobře skákat.

Je tohle zvíře vzácné? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související