Wasabi a sushi patří k sobě. Japonský křen dokonce dokáže zachránit i život

27. říjen 2022

Běžná wasabi pasta, kterou dostanete v restauraci, obsahuju jen nepatrné množství  japonského křenu. Co v ní najdete? A co má společného wasabi a požární alarm? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Oblíbené dochucovadlo se vyrábí z rostliny eutremy japonské. Ta roste v přírodě u břehů japonských horských řek a taky se v Japonsku pěstuje na terasovitých záhonech, kterými protéká čistá studená voda. V Evropě pěstuje japonský křen jen jediná společnost ve Velké Británii.

Takhle vypadá wasabi a eutrema japonská

Pálivá chuť jen při strouhání

Wasabi máte určitě spojené s typickou pálivou chutí. Pokud byste si ale ukrojili plátek čerstvého wasabi a snědli ho jen tak vcelku, žádné pálení nepocítíte. Typická pálivost se totiž rozvíjí až při strouhání krouživými pohyby na speciálním jemném struhadle, dochází při tom totiž k chemické reakci.

Co je to sushi?

Jedno z nejznámějších japonských jídel. Nejčasteji se skládá z rýže, syrového rybího masa a mořské řasy nori. Není to ale podmínka a může obsahovat prakticky cokoli. Existuje několik základních druhů sushi, jako je maki (rolky) nebo nigiri (válečky rýže, na kterých je volně položené maso). 
K sushi se často podává na dochucení sójová omáčka, wasabi pasta a nakládaný zázvor.

Čerstvý japonský křen je drahý. Ostrá zelená pasta, kterou u nás běžně dostanete k sushi, většinou není čisté wasabi. Pravé wasabi pasty je tam asi jen jedno procento, zbytek tvoří směs soli, barviv, hořčičných semínek, sójového oleje a běžného křenu.

Wasabi je zdravé a navíc může i zachránit život. Vědci ho totiž použili do požárního alarmu pro neslyšící. Místo zvuku je varuje wasabi prášek vypuštěný do vzduchu. Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související