Kde se vzala hra kámen, nůžky, papír? V Japonsku se ukazuje i slimák

28. květen 2024

Víte, že je možné zúčastnit oficiálního turnaje této hry a dokonce si i vydělat peníze? A co má s hrou kámen, nůžky, papír společného slimák nebo třeba slon?

Možná vám kámen, nůžky, papír přijde jako dětská hra, má ale dávné kořeny. Pochází z východu a na dnešní podobě se ustálila v polovině 19. století. Některé verze pracují až s dvaceti pěti symboly, mezi kterými se objevuje třeba slimák, tygr nebo slon.

Víte, kdy se odehrál první turnaj v této hře? Mají soutěžící nějaké strategie, nebo je to vážně jen o náhodě? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení! Tento díl vznikl ve spolupráci s časopisem Epocha.

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související