Existuje Lochnesská příšera, nebo je to jen legenda?

25. květen 2022

Lochneska je velká atrakce a turistické lákadlo, i když ji možná nikdo nikdy neviděl. Je to dosud neznámé zvíře, nebo dinosaurus, který nevyhynul? A existuje vůbec? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Tajemná Lochnesská příšera, které se říká taky Nessie, údajně žije v jezeře Loch Ness ve Skotsku. Rozlohou by se tohle jezero dalo přirovnat k českému Lipnu, je však mnohem hlubší, jeho voda je tmavá a poměrně studená.

Čas od času se najde někdo, kdo tvrdí, že záhadné obrovské zvíře s dlouhým krkem viděl nad hladinou. Existuje i pár jeho rozmazaných fotografií a videí, ale o těch odborníci tvrdí, že jsou podvod. Nebo že zachycují něco, co příšeru jen náhodou připomíná a přitom jde o něco obyčejného. Jak by mohla příšera vypadat, kdyby existovala, vidíte na obrázku u tohoto článku. Jde však jen o představu šikovného umělce.

A proč by si někdo vymýšlel a lhal, že Lochnesku viděl? Důvodem by mohlo být i to, že legenda o Nessie k jezeru láká turisty, kteří doufají, že ji zahlédnou. Místní obyvatelé si tak vydělají peníze prodáváním suvenýrů a poskytováním ubytování.

Zkoušel po Nessie někdo opravdu vědecky pátrat? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související