Jak funguje psí telefon a je výhra ho mít?

10. srpen 2023

Co byste řekli tomu, kdyby vám váš pes zavolal do školy nebo rodičům do práce? Myslíte, že to není možné? Pletete se, psí telefony existují!

Technologické vymoženosti nám usnadnují život. Některé ale vznikají i proto, aby pomohly našim čtyřnohým kamarádům. Mazlíčka můžete pozorovat přes aplikaci v mobilu a existují i psí chůvičky. Díky nim pejska vidíte i slyšíte a můžete se ho snažit uklidnit svým hlasem, pokud třeba štěká. Dokonce existují i přístroje, přes které může pes sám „zavolat“ majiteli. 

Jak tenhle nový vynález funguje? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související