Jak ovlivňuje klimatická změna prostředí, ve kterém žijeme?

16. únor 2024

Co můžeme udělat, abychom zmírnili průběh a dopady klimatické krize? Proč se planeta otepluje? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Možná už jste někde slyšeli, že naše planeta se otepluje. Za posledních 60 let v průměru o 1 °C. Možná si řeknete, co to je jeden stupeň? To skoro nikdo nepozná a aspoň bude tepleji.

Čtěte také

Pravdou ale je, že každý stupeň je znát a způsobuje problémy. Oteplování planety Země vede k tání velkých ledovců, což má za následek vzestup hladiny oceánů, kam se voda z roztátých ledovců dostane. Také se zvětšují pouště a jsou častější sucha. To všechno má vliv na mnohé rostliny, živočichy, ale i na nás a naše zdraví.

Co klimatickou změnu způsobuje, je to normální a dá se s tím něco dělat? To vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec, který připravila společně s projektem Recyklohraní. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související