Jak sloni truchlí pro své mrtvé?

11. prosinec 2020

Kromě lidí truchlí pro své mrtvé i šimpanzi, ale nejsou sami. Co dělají sloni, když je některý z nich navždy opustí?

Sloni mají nejen skvělou paměť, ale jsou i velmi citliví. Stejně jako my vyjadřují smutek, když některý z nich umře. Jak jejich truchlení vypadá? Představte si, že někdy své mrtvé dokonce přikrývají palmovými listy. Možná vás překvapí i výsledky jednoho zajímavého experimentu.

To už vám ale prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. Eva Sinkovičová vám odhalí neuvěřitelné zajímavosti, podivnosti a perličky.

Dozvíte se, co jste nevěděli, uslyšíte, co jste neslyšeli. Čekají vás zvláštní zvyky zvířat i lidí, podivné zákony, neskutečné informace o lidském i zvířecím těle a další a další zajímavosti.

Eva Sinkovičová

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.