Kolik váží mrož a jak dlouhé má kly?

30. květen 2023

Čím se tenhle mořský savec živí? A jak může ve skupině ztratit dobré postavení?  Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Mrož lední je přizpůsoben k životu v nejchladnějších vodách světa, obývá Severní ledový oceán a sever Atlantského oceánu. Mohutné kly tohoto obrovského ploutvonožce mohou být dlouhé až jeden metr. Samice mají kly kratší.

Kly jsou pro mrože důležité, rozráží s nimi led, používá je při vylézání z vody na souš, při pohybu na souši a taky s nimi odtrhává potravu ode dna. Výjimečně velcí samci mohou vážit až dvě tuny!

Další zajímavosti o mrožích prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související