Která povolání jsou nejnebezpečnější a co dělá dojič hadů nebo ochutnavač psího žrádla?

1. květen 2023

Která povolání patří mezi ty nejnebezpečnější na světě, a která mezi ty nejpodivnější? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Pokud se nechcete v práci nudit, dejte se na dřevorubectví nebo se staňte podvodním svářečem. V takové práci se totiž budete každý den bát o život a na nudu nebude čas. Jsou to velmi nebezpečná povolání. Proč? To se dozvíte v dalším díle podcastu Zvídavec.

Získávání hadího jedu

Řekneme si taky, jestli musí ochutnavač psího žrádla opravdu jíst psí konzervy a co dělá dojič hadů. Napovíme, že mléko z hada samozřejmě nevydojíte (a rozhodně to ani nezkoušejte :-) ) Tahle profese se zabývá odběrem hadího jedu. 

Jak vypadá práce lovkyně perel? I na tohle netradiční povolání se podívá Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související