Muzeum, kde se nedá dýchat? Potopte se k děsivým sochám

31. březen 2023

Na světě byste našli hned několik muzeí pod hladinou. Instalace soch na dně moří a oceánů si nejlépe prohlédnou potápěči, ale uvidíte je třeba i při plavání se šnorchlem. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

První podmořské muzeum vzniklo v roce 2009 v mexickém Cancúnu. Je plné soch, které jsou dílem Jasona deCaires Taylora, britského umělce, potápěče a taky ekologa.

Náhodného potápěče by sochy v Museo Atlantico na Kanárských ostrovech určitě vyděsily

Jeho práce najdete si na ostrově Lanzarote, jednom z Kanárských ostrovů. Tam vzniklo v roce 2016 první podvodní muzeum v Evropě. Jmenuje se Museo Atlantico a je zde několik set soch v životní velikost. Všechny podvodní sochařské instalace mají v návštěvnících vzbudit zájem o ekologii a připomenout jim křehkost korálových útesů a citlivost podmořských ekosystémů.

Na co všechno při potápění do takového muzea narazíte? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související