Jak (ne)funguje hypnóza a jaké výmysly se o ní šíří?

24. červenec 2023

Pro mnohé z nás je hypnóza něčím tajuplným. Je to hlavně proto, že se s ní často pracuje ve filmech a knihách a ve společnosti se o ní šíří mylné představy. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Určitě jste už v televizi někdy viděli hypnotizéra, jak sametovým hlasem uspává pacienta. V hluboké hypnóze z něj pak tahá vzpomínky na údajné minulé životy, dávno zapomenuté události, které se opravdu staly nebo mu naopak do hlavy nasadí nějakou cizí myšlenku. Třeba že je kuře a po probuzení má kvokat.

Opravdu tak hypnóza probíhá, nebo to jsou jen nepravdivé výmysly filmových tvůrců? A je možné zhypnotizovat kohokoli? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související