Největší a nejmenší dinosauři. Kolik měřili a jaké zvuky vydávali?

9. listopad 2021

Skutečně dinosauři vyhynuli? Jaké zvuky vydávali a jak vypadali? Můžeme se řídit tím, co vidíme ve filmu nebo je pravda trochu někde jinde? Jen si to poslechněte.

Čtěte také

Největší dinosaurus, kterého známe, byl skupiny Sauropoda, což byla skupina největších suchozemských živočichů všech dob. Velikost sauropodních dinosaurů je ale těžké přesně odhadnout, protože se jejich kostry, tedy fosilie, často našly bez ocastní části. Někteří zástupci však mohli údajně dosáhnout délky až kolem 40 metrů, tedy zhruba o deset metrů více než mají největší velryby!

Kolik naopak měřil ten nejmenší dnes známý dinosaurus? A jaké zvuky vydávali? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související