Neuvěřitelný duhový strom opravdu existuje. Kde bere své barvy?

1. říjen 2021

Jde zřejmě o nejrychleji rostoucí strom na světě. Známý je však kvůli něčemu jinému. Když se podíváte na fotografii, možná nebudete chtít věřit, že je skutečný.

Blahovičník oloupaný roste úžasnou rychlostí. Za pouhých patnáct měsíců může vyrůst až o 10 metrů! A proč vypadá jako pestrobarevný papoušek? Jeho kůra se totiž odlupuje v tenkých pruzích. A protože jednotlivé vrstvy lýka stromu mají různé barvy, vzniká duhový efekt. Však se mu taky říká blahovičník duhový.

Eva Sinkovičová u blahovičníku oloupaného

Víc vám o tomto zajímavém stromě, který viděla na vlastní oči, prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související