Proč říháme a v jakých kulturách je krkání pochvalou?

8. prosinec 2021

Říhání je doprovázeno typickým zvukem, který určitě znáte. Na veřejnosti se mu snažíme vyhýbat. To ale neplatí všude.

Říhání se odborně nazývá eruktace (lidově mu říkáme krkání). Je to zpětné vypuzování vzduchu ze žaludku přes dutinu ústní. Zvuk, který při tom vydáváme, vzniká rozkmitáním horního jícnového svěrače. Nejčastěji říháme, když spolykáme velké množství vzduchu, které vede k nafouknutí a roztažení žaludku. Smyslem říhnutí je tedy snížit tlak v žaludku.

Když se vám to stane na veřejnosti, nespíš se po vás lidé vyčítavě podívají, možná vás i někdo napomene, že se to nemá. V Číně nebo v Indii je ale hlasité říhnutí po jídle považováno za vyjádření úcty kuchaři. Bere se to zkrátka jako pochvala, která ukazuje, že strávníkovi chutnalo.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související