Proč si nepořizovat rozkošného kynkažu jako mazlíčka? Paris Hilton by mohla vyprávět

20. únor 2024

Kde žije? Čím se živí? A co má společného s Paris Hilton? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Kynkažu vypadá jako opička, ale je to malá stromová šelma s chápavým ocasem (tedy ocasem, kterým může uchopit nebo přidržet nějakou věc – třeba větev). Její příbuzní jsou mývalové a nosálové a potkat ji můžete ve Střední a Jižní Americe.

Kynkažu je aktivní hlavně v noci

Pojídá hmyz a malé obratlovce jako jsou žáby a ptáci. Pochutná si ale taky na ovoci, bobulích a libuje si v nektaru z květin. K tomu se dostane díky velmi dlouhému jazyku, který měří kolem 20 centimetrů.

Paris Hilton

Kynkažu je opravdu roztomilý a hebký tvoreček. Proto si ho někteří lidé pořizují jako domácího mazlíčka. Odborníci před tím ale varují. Kynkažu jsou citliví na prudké pohyby a lekání. Jsou to také celkem mrzouti, a kdo ruší jejich klid, toho kousnou. To se stalo i celebritě Paris Hilton. Kynkažu je zkrátka divoké zvíře, a mělo by žít ve volné přírodě.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související