Psí slovník: Co se vám váš miláček snaží říct a platí, že pes, který štěká, nekouše?

15. březen 2023

Jak podle štěkotu poznat myšlenky čtyřnohých chlupáčů? A jaké chování naznačuje útok?  Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Štěkající pes vás samozřejmě kousnout může. Jestli se pes chystá zaútočit, se bezpečněji pozná z toho, jak se tváří a chová. V tom se musí člověk vyznat. Jde o postoj těla, postavení uší, hlavy, ocasu, taky cení zuby a ježí se mu srst.

Štěkot může mít mnoho podob, důvodů a významů. Podle výzkumů dokonce lovečtí psi různým hafáním hlásí rozličné druhy zvířat v lese. Dlouhý neměnný štěkot často naznačuje nepohodu, zklamání nebo nudu. Náhlé a hlasité vyštěknutí může upozorňovat na nebezpečí. Rychlý a důrazný štěkot většinou znamená, že pes hlídá a odstrašuje vetřelce. Vysoké a hysterické štěkání pak zase napovídá, že má strach.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související