Psí rekordmani. Které plemeno je největší a které nejtěžší?

9. prosinec 2021

Psa má v České republice asi 40 procent populace. Není však pes jako pes. Některá plemena jsou tak velká, že se vyrovnají poníkovi. 

I když dnes většina z nás chápe psy hlavně jako domácí mazlíčky, dříve si je lidé pořizovali převážně jako pomocníky při práci a lovu. Během historie jsme vyšlechtili mnoho psích plemen. Od těch nejmenších až po skutečné obry.

Čtěte také

Rasou, která láme rekordy jako nejvyšší pes na světě, je německá doga. Její zástupci bývají pravidelně zapisováni do Guinessovy knihy rekordů. Nepatří sice mezi nejtěžší hafany, ale ve výšce jsou jedničky. V kohoutku měří i kolem 110 cm. 

A jaké plemeno je tedy nejtěžsí? Rekord drží anglický mastif, který vážil 156 kg. Mastifové jsou vynikající hlídači a nade vše milují svého pána. 

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související