Šikana kvůli mému původu mě připravila na kariéru v showbyznysu, tvrdí s nadsázkou rapper Raego

5. květen 2023

Zpěvák Raego v dětství kvůli svému původu zažil šikanu. I proto teď chce lidem předávat naději v lepší svět. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Hostem Klubu Rádia Junior s moderátorkou Klárou Novákovou byl zpěvák Rageo. Kromě hudby probrali taky šikanu, kterou si Raego prošel.

Raego, vlastním jménem Ladislav Pham, je zpěvák, rapper a moderátor. „Řekl jsem si, že jediná cesta, jak vystupovat před publikem, je, když si pozvu nějakou slavnou kapelu a budu vystupovat před ní. Což jsem udělal, a protože jsem neměl peníze na moderátora, tak jsem si to vzal já a začal jsem moderovat,“ popisuje začátek své kariéry.

Z šikanovaného chlapce hvězdou

Čtěte také

Rageovo dětství nebylo úplně šťastné. „Procházel jsem si šikanou hlavně proto, že můj tatínek byl z Vietnamu, takže pro děcka jsem byl dost odlišný a jiný,“ vzpomíná. 

Musel si vytrpět zlomyslné ubližování fyzické i psychické. Myslí si ale, že do budoucího života celebrity mu to i leccos dalo. „Připravilo mě to na kariéru v showbyznysu, protože to je samej hate,“ směje se.

Spolupráce s Annie Camel

S mladou youtuberkou a zpěvačkou Annie Camel společně natočili píseň Diamant. „Anička je jeden z nejpracovitějších lidí, které znám. A jeden z nejsolidnějších lidí, které znám,“ říká o spolupráci zpěvák.

Diamant je song o osudové lásce, která se dotkla i samotného Raega. „Já se snažím být hodně autentickým, hodně přirozeným a dávat jenom to, co se stalo. To znamená dokumentovat svůj život a v textech si nevymýšlet,” vysvětluje. Většina jeho tvorby se tak týká lásky, zamilovanosti, pozitivních pocitů a dívek. „Věřím, že i tohle je úděl umělce, aby dával primárně naději, že svět je lepší,“ myslí si rapper.

Jak přišel ke svému uměleckému jménu a jaké jmá záliby se dozvíte v Klubu Rádia Junior.

Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00. Nenechte si ujít rozhovory se zajímavými hosty >>

Setkali jste se se šikanou?

Pokud vám někdo ubližuje, nebo nevíte, jak se zastat někoho, kdo je šikanovaný, svěřte se s tím někomu dospělému. Jestli nemáte komu, nebo se bojíte, konkaktujte odborníky Linky bezpečí na webu linkabezpeci.cz/pomoc. Poradí vám přes telefon, chat, nebo email. Čím dřív se ozvete, tím dříve se všechno vyřeší.
Další články o šikaně najdete na našem webu >>

Nalaďte si vysílání Rádia Junior online >>

autoři: Klára Nováková , bva

Související