Tak trochu jiné lázně. Kde si můžete vyzkoušet koupel ve víně, čaji nebo kávě?

28. leden 2022

Lázně s teplými prameny nebo bahnem jsou nuda. Kde teď frčí koupele v čaji? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

V Japonsku existují lázně, kde se můžete vykoupat v kávě, čaji nebo třeba víně. Zařízení Yunessun (čti Junesan) byste našli ve městě Hakone asi tři hodiny jízdy od Tokia.

Není to prý jen turistická zvláštnost. Má i své blahodárné účinky. Koupel v zeleném čaji zlepšuje pokožku a posiluje imunitní systém, bazének plný vlažného červeného vína by měl zase celkově omladit tělo. 

Ale pozor! Konzumovat tekutinu z koupelí je přísně zakázáno :-) A jak pomáhá lázeň z kávy? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související