Tohle podivné černé vejce prý prodlužuje život. Kde ho seženete?

1. duben 2024

Kdo sní vejce z japonského údolí Owakudani, bude prý žít o 7 let déle. Čím je takhle pochoutka zvláštní a proč to v údolí podivně páchne? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Japonské údolí Owakudani je zvláštní tím, že se tu po obřím výbuchu před zhruba 3000 lety vytvořil kráter plný horkých sirných pramenů. Dnes je z něj turistická atrakce, a to i přes to, že to tam kvůli síře hodně zapachá. Všude kolem ze země vychází pára a proplétá se mezi uschlými stromy a keři. Terén se kvůli vulkanické činnosti neustále mění.

A právě v horkých sirných pramenech se vaří slepičí vajíčka, jejichž skořápka pak získá černou barvu. Když sníte takové vejce, tak si podle legendy prodloužíte život o 7 let. Důkazy, že to funguje, ale samozřejmě neexistují. Vejci se říká Kuro-tamago a vaří se 60 minut v sirném pramenu, který má zhruba 80 °C. Pak odpočívá ještě 15 minut v horké páře v ocelových koších.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související