Dřív na ni mohli vyrazit jen muži. Jak vysoká je posvátná hora Fudži?

19. duben 2023

Kolik lidí ročně vystoupá na její vrchol a co znamená její název? Poznejte nejvyšší horu Japonska.

V České republice máme Sněžku, v Japonsku mají horu Fudži. Často se objevuje na uměleckých dílech a fotografiích. Není divu, má skoro dokonale souměrný tvar, působí velkolepě, ale zároveň elegantně. Jde o aktivní 3776 metrů vysoký vulkán, který nevybuchl už více než 300 let.

První na jejím zasněženém vrcholu údajně stanul už v roce 663 jeden mnich. Od té doby se na posvátnou horu stoupalo ve velkém, do roku 1868 tam však mohli pouze muži. V dnešní době tam ročně vyrazí kolem 200 000 až 300 000 lidí. V Japonsku dokonce existuje rčení, že každý Japonec by měl na  tuto horu alespoň jednou za život vylézt.

Co název hory znamená? Jak probíhá výlet na vrchol? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související