V čem se liší alternativní škola od té klasické? Musí se tam děti učit?

11. březen 2024

Co spojuje všechny alternativní školy a které školy alternativního typu máme v České republice? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Tinke a Maruška rády poslouchají podcast Zvídavec a přály si téma o netradičních školách. Žádný problém! Kromě běžných škol existují i ty alternativní. Je jich hned několik typů. Mají ale pár společných rysů. Ve třídách je většinou menší počet žáků a děti mají větší prostor si samy rozhodovat.

V alternativních školách se více soustředí na vzájemnou spolupráci a zapojování rodičů. Často tam funguje místo známek slovní hodnocení, předměty bývají propojovány a třídy netradičně uspořádány. Občas připomínají spíše hernu nebo dětský pokoj. 

Jaký je rozdíl třeba mezi Montessori školou a Daltonskou školou? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související