Víte, že existují modré včely? Jakou barvu má jejich med?

29. srpen 2023

Když se řekne včela, každého napadne žlutá a černá. V Austrálii to ale neplatí. Tam jsou i modré. Čím ještě se liší od včel medonosných? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Tyhle australské krasavice se neliší od běžné včely medonosné jen vzhledem, ale i v dalších věcech. Na rozdíl od včel medonosných jsou to samotářky. Nežijí v úlech, ale hloubí si hnízda v hlíně.

Jejich žihadla nejsou tolik agresivní, bodnutí téměř neucítíte. A abychom odpověděli na otázku v titulku tohoto článku – barva jejich medu je... žádná. Tyhle včely totiž med neprodukují :-)

I když tuto konkrétní modrou včelu u nás nepotkáte, narazit můžete na jiné modré zástupce včelovitých. Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související