Zakrslí králíčci: Proč padají na bok a co se skrývá za jejich krátkými spánky?

31. leden 2024

Jak takového králíčka nejlíp zabavit, aby nezlobil? A jak moc dobrou mají paměť? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Máte doma zakrslého králíčka? Králíčci jsou nejen roztomilí, ale také chytří a zvídaví. Ve volné přírodě žijí ve velkých skupinách. I v domácím chovu jsou tak sťatnější, když nejsou sami. Jsou citliví na své okolí a projevují své emoce šťoucháním nosem, třepáním hlavy a skákáním do vzduchu.

Zakrslí králíčci mají dobrou paměť

Důležité je věnovat jim dostatek pozornosti a pohybu. Jinak se v kleci začnou nudit a dělat neplechu. Králíčci mají vrozený instinkt hrabání, který byste měli respektovat. Nabídněte jim nějakou hravou aktivitu. Pomůžou v tom hračky, nebo schované dobrůtky.

Také si dobře pamatují, když jim někdo ublíží. Když váš králíček najednou padne na bok a leží, nemusíte se obávat. Je to jen znamení, že je unavený a potřebuje krátký hluboký spánek.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související