Co ukrývá páchnoucí Pekelná studna v Jemenu? Vědci ji poprvé prozkoumali

1. srpen 2023

O podivné díře v zemi koluje řada legend. Údajně je stará milióny let, z hlubin se line divný pach a říká se, že tam žijí duchové a džinové. Jak je to doopravdy? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Jemenská republika je asijský stát ležící na jihu Arabského poloostrova. A právě tam byste uprostřed pouště narazili na Barhútskou studnu, které se přezdívá pekelná.

Z hlubin díry stoupá podivný zápach. Ke studně se váže spousta legend a příběhů a místní lidé se jí vždy báli. Nikdy neproběhl její vědecký průzkum. Až doteď. V září 2021 se výzkumníci ze sousedního Ománu rozhodli do Barhútské studně spustit a prozkoumat ji.

Co objevili? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související