Jak dlouho se rozkládá plastové brčko a čím vším se dá nahradit?

23. listopad 2023

Pokud nechcete škodit přírodě používáním zbytečných plastů, ale zároveň nehodláte cucat limonádu rozmočeným papírovým brčkem, nezoufejte. Existuje i lepší náhrada. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Čím dál tím víc se lidé snaží něčím nahradit plastová brčka. Drobné plasty se totiž ve velkém hromadí v přírodě i oceánech a to je katastrofa. Trvá totiž až 200 let, než se rozloží!

Brčka se dají vyrábět z těstovin, kovu nebo skla

Už jste se někdy potkali s brčkem z těstovin? A z jakých dalších materiálů se dá brčko vyrábět? To vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související