Která poušť je největší, která nejteplejší a která nejsušší?

2. únor 2023

Existují i jiné pouště než ty písčité? Co je pro pouště typické? A kolik procent písku je na Sahaře? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Slověm poušť obecně označume oblast, která je neúrodná, je tam nedostatek srážkové vody a rostlin. Pouště jsou hlavně kolem obratníků. I když si je často představujeme jako písek, většina pouští světa je kamenitá. Kromě horkých pouští existují i pouště polární, třeba na Antarktidě.

Pro pouště je typické střídání teplot, přes den velké horko, v noci zima (samozřejmě pokud nepočítáme ty polární, tam je zima pořád). A jaká poušť je největší? Antarktická poušť, ale pokud chcete počítat jen ty teplejší, pak je to Sahara.

Víc už vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související