Které zvíře neumí chodit pozadu?

8. prosinec 2020

Někdy se vážně hodí umět vycouvat. Existuje ale zvíře, které to neumí, i když je to jinak rychlík. 

V Austrálii žije spousta zvláštních zvířat. Jedním z nich je klokan. Zní to možná divně, ale většina klokanů neumí chodit pozadu. Někteří z nich ani nezvládnou pohybovat nohama nezávisle na sobě. Kolik druhů klokanů existuje? A jak vypadá jejich speciální „chůze po pěti“? Dozvíte se taky, kolik měří klokaní skok.

Na jaké další zajímavé informace o klokanech si s Evou Sinkovičovou posvítíte v tomto díle pořadu Zvídavec? Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. Eva Sinkovičová vám odhalí neuvěřitelné zajímavosti, podivnosti a perličky.

Dozvíte se, co jste nevěděli, uslyšíte, co jste neslyšeli. Čekají vás zvláštní zvyky zvířat i lidí, podivné zákony, neskutečné informace o lidském i zvířecím těle a další a další zajímavosti.

Eva Sinkovičová

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.