Snědli byste brouka nebo červa? V budoucnu možná budete muset

4. srpen 2023

Už jste někdy ochutnali cvrčka nebo červa? Pokud ne, tak proč? Štítíte se? Někteří tvrdí, že je to delikatesa. Poznejte hmyz jako potravinu trochu víc.  Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

S touhle nezvyklou přísadou experimentuje čím dál více kuchařů. A to nejen v exotických zemích. Od roku 2018 je totiž hmyz Evropskou unií zařazen na seznam takzvaných nových potravin. Podle vědců existuje kolem dvou tisíc druhů jedlého hmyzu.

Vyberte si :-) V některých zemích jsou hmyzí bufety celkem běžné

Hmyz je velmi výživný a mnoho vědců tvrdí, že dokáže bez problémů nahradit běžnou stravu. Jeho cuť se často přirovnává k oříškům, mořským plodům nebo ke kuřecímu masu.

Navíc se rychle množí. Odborníci se proto domnívají, že by mohl dobře nasytit neustále se rozrůstající lidstvo i hospodářská zvířata. Navíc by to bylo prospěšnéi pro naši planetu. Jak to?

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související