Poznáte zvíře z obrázku? Ježek to není

14. únor 2022

Žijí pouze na dvou místech na světě a jsou opravdu zvláštní. Poznejte tahle zajímavá zvířátka. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Bodlín je zajímavý a roztomilý savec. Vzhledově je podobný ježkovi nebo rejskovi a žije pouze na Madagaskaru a Komorských ostrovech (souostroví v Africe).

Bodlín bezocasý je největší z bodlínů

Existuje jich přes 20 druhů. Některé jsou opravdu zvláštní. Třeba bodlín páskovaný, který má výrazné žlutočerné zbarvení. Největší je pak bodlín bezocasý, který měří 40 cm a váží něco přes dvě kila.

K čemu potřebuje své bodliny a čím je ještě jedinečný? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související