Proč kočky žerou trávu, když po ní často zvrací?

25. červenec 2023

Pokud vaši kočku nepustíte z domu, aby si dala trochu trávy, začne se po nějaké době pouštět do pokojových rostlin. Proč to dělá? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Proč si kočky pochutnávají na trávě, když je pro ně skoro nestravitelná a často ji zase vyzvrací? Odborníci se na to snažili přijít, ale k jednoznačnému závěru nedospěli. Někteří tvrdí, že kočky žerou trávu proto, aby pak s ní dostaly ze žaludku i další nestravitelné zbytky – vlastní chlupy, zbytky ptačího peří, nebo kosti. Ty jim totiž v břiše mohou dělat pěknou neplechu.

S jakými dalšími teoriemi odborníci přišli? A proč byste kočku neměli nechat okusovat pokojové rostliny? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související