Umíte si správně čistit uši? Na vatové tyčinky pozor!

5. květen 2023

Z čeho se skládá ušní maz a proč ho v uchu vůbec máme? Jsou vatové tyčinky vhodné k čištění našich uší? Co vám hrozí, když si budete uši čistit špatně? 

Čistíte si uši vatovými tyčinkami a myslíte si, že je to správně? Opak je pravdou. Uši mají totiž od přírody samočistící schopnost, do které není potřeba zasahovat. Správně byste tedy měli maz nechat z ucha samovolně odcházet a jen ho otřít třeba vatovým tamponkem.

Pokud ho ale přeci jen chcete nějak čistit sami, měli byste čištění provést co nejšetrnějším způsobem. Jakým? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.