Jaké zákazy platí v Singapuru? Když se vyčůráte ve výtahu, zasekne se a přivolá policii

4. srpen 2022

Městský stát v jihovýchodní Asii je plný ohromných mrakodrapů a proslulý svou dokonalou upraveností a čistotou. Platí zde ale také mnoho zákazů. Poslechněte si, jakých.

Svou pověstnou čistotu Singapur udržuje díky přísným pravidlům. Možná víte, jak se tam vypořádali s odhazováním žvýkaček. Prostě je zakázali prodávat.

Zajímavý je i zákaz močení ve výtahu. Pokud ho někdo poruší, s velkou pravděpodobností ho odhalí speciální čidlo, které výtah zablokuje a provinilce pustí ven až policie. Nám to může připadat zvláštní, ale v tomhle městě s tím asi měli velký problém.

Co všechno se ještě v Singapuru nesmí dělat? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související