Nechutná, ale pomáhá. Čím nám prospívá rybí tuk a z kterých ryb je nejlepší?

8. listopad 2023

Kolikrát týdně bychom měli jíst ryby? Ve kterých rybách je nejvíce nejkvalitnějšího tuku? A proč je třeba mít rybího tuku dostatek? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Rybí tuk prospívá našemu srdci, pro správnou funkci ho potřebuje i náš mozek, zkrátka je celkově našemu organismu velmi přínosný. Můžeme ho přijímat nejen z ryb jako takových, ale i v tekuté formě jako rybí olej anebo v podobě kapslí.

Nejlepší rybí olej pochází z ryb z chladných moří – z makrel, sardinek, lososů, tresek nebo například sleďů. Podle Světové zdravotnické organizace bychom každý týden měli zkonzumovat minimálně 1-2 porce ryb, někde se uvádí dokonce 2-3. Pokud to tedy neděláte, měly byste jídelníček doplnit o rybí olej nebo kapsle.

Co všechno rybí tuk obsahuje? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související