Vybudujte tůňku nebo hmyzí hotel. Pomůžete přírodě a zabavíte se
Jaké klenoty teď v přírodě můžeme najít? Co může udělat každý z nás pro zdravou přírodu bez odpadků?
Tibor Schwarz a Alena Pikaliová milují přírodu, a proto se ji snaží chránit. Věnují se tomu dokonce profesionálně. Znají spoustu květin, stromů i zvířat. Do Klubu si je Jitka Slezáková pozvala, aby nám poradili, jak můžeme i my sami přírodě pomáhat.
Zapojit se může každý
Čtěte také
To, že v přírodě neodhazujeme žádné odpadky, ví asi každý. Ale pokud byste ji chtěli chránit ještě víc, doporučují naši hosté založit tůňku, kde se mohu zabydlet třeba žáby nebo postavit hmyzí hotel pro nejrůznější broučky, osamělé včelky a další breberky.
Jak na to? A jak se připojit k hnutí Brontoraurus, které pořádá i super zajímavé tábory? To všechno se dozvíte, když si poslechnete celý rozhovor.
Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00.
Nalaďte si vysílání Rádia Junior online na audioportálu mujRozhlas.
Související
-
Na jaře hmyz vylézá ze skrýší a líhnou se nové generace. Víte třeba, jak vypadá drvodělka?
Nahlédněte s námi do tajemného světa hmyzu. Řekneme si, kde broučci nebo motýli tráví zimu a co všechno musí na jaře stihnout.
-
Co by se stalo, kdyby ze světa zmizeli brouci, včely a další hmyz?
K čemu je potřebný hmyz a mohla by příroda existovat bez něj? Biolog Milan Řezáč prozradil i to, jestli mají brouci kostru a jak to chodí u včel.
-
Stromy mají obrovskou paměť. V Česku najdete i 1000 let staré exempláře
Se zoologem a přírodovědcem Karlem Keroušem poodhalíme tajemství letitých stromů. Jak staré stromy u nás najdete a proč jsou některé památné?