Zářivě růžový slimák se stal hvězdou vyhaslého vulkánu. Kde na něj narazíte?

31. srpen 2023

Slimáky moc lidí neobdivuje. Tenhle krasavec, kterého vědci oficiálně objevili teprve v roce 2013, je ale jiný případ. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Suchozemský nahý plž, jinak řečeno slimák, není zrovna oblíbené zvířátko. Co kdyby ale měl krásnou svítivou růžovou barvu? Přesně takový slimák byl totiž v roce 2013 objeven v Austrálii. Lidé ho tam sice vídali už dřív, ale teprve nedávno vědci potvrdili, že se jedná o opravdu unikátní samostatný druh.

Najdete ho jen na svazích vyhaslého vulkánu v národním parku Mount Kaputar. Daří se mu i ve výškách kolem 1 500 metrů nad mořem. Taky je to docela macek. Měří až 20 centimetrů.

Proč má tenhle slimák růžovou barvu? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související